luni, 23 februarie 2009

Lakers victorioasa in Target Center

Los Angeles Lakers reuseste o noua victorie impotriva echipei Minnesota Timberwolves cu scorul de 111-108. Desi echipa din Minneapolis a preluat conducerea in sfertul 3 datorita aruncarilor de 3 puncte reusite de Gomes si Telfair , Lakers nu a intampinat nicio problema si a reusit sa castige meciul condusi de Kobe Bryant autor a 28 de puncte. De asemenea Pau Gasol si Lamar Odom au marcat fiecare cate 25 de puncte , ultimul reusid si 14 recuperari. De asemenea trebuie remarcat faptul ca Jordan Farmar a reusit 6 interceptii in doar 20 de minute petrecute pe teren.
In urma acestei performante Kobe Bryant a intrat in top-ul celor mai buni 20 marcatori din istoria NBA depasindu-l pe Elgin Baylor , adaugand un nou record in "colectia" sa.

Asadar Lakers se pregateste de meciul contra celor de la Thunder OKC care vin dupa o infrangere cu Warriors.